Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

"Szlakiem Piastów śląskich" - relacja, zdjęcia

Data utworzenia: 5 czerwiec 2019
WYCIECZKA OBJAZDOWA WROCŁAW, ZAMEK KSIĄŻ, OSÓWEK pn.: Szlakiem Piastów śląskich

W dniach 01.06.2019 – 02.06.2019 Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielopole w ramach zadania publicznego wspieranego przez Gminę Chełmiec: "Kultura, ochrona dóbr kultury i zachowanie tradycji regionalnych poprzez: upamiętnianie miejsc pamięci narodowej oraz pielęgnowanie polskości i tradycji narodowej", zorganizowało wycieczkę historyczną i krajoznawczą pn.: "Szlakiem Piastów śląskich".

W I dniu we Wrocławiu zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, Ostrów Tumski Katedrę św. Jana Chrzciciela. Uczestniczyliśmy w pokazie fontanny wrocławskiej. Poznaliśmy szczegóły powstania monumentu artystycznego „Panoramy Racławickiej” podziwialiśmy jej piękno i analizowaliśmy taktykę prowadzenia bitwy pod Racławicami. Spacerowaliśmy po pięknym Ogrodzie Japońskim by na koniec dnia po pysznej kolacji udać się do Trzebnicy na odpoczynek.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od uczestnictwa w mszy św. w przepięknej olbrzymim Sanktuarium świętej Jadwigi śląskiej. Po śniadaniu przemieściliśmy się do Wałbrzycha by zwiedzić wspaniały trzeci co do wielkości na terenie Polski zamek Książ. Ostatnim strategicznym punktem programu wycieczki było zwiedzenie kompleksu podziemnych Tuneli w Osówku, wybudowanych kosztem tysięcy istnień ludzkich w ramach projektu Riese w Górach Sowich.

Było wspaniale, radośnie i miło.

Wsłuchując się w głos mieszkańców gminy, którzy wręcz domagają się realizacji takich inicjatyw, już podczas podróży powrotnej wybieraliśmy cele następnych wycieczek.

Ryszard Łakomski

Zapraszamy do galeri