Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Jenodniowa wycieczka do Oświęcimia oraz Krakowa

Data utworzenia: 27 sierpień 2019
Koło Gospodyń Wiejskich Wielopole zaprasza mieszkańców do udziału w wycieczce historyczno-edukacyjnej w dniu 28.09.2019. (sobota) do zwiedzania:

1. Obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie. - od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków"„ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny

2. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Historia sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jest ściśle związana z postacią św. Siostry Faustyny Kowalskiej (1905-1938) ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przez którą Chrystus przekazał Kościołowi i światu wielkie orędzie o Bożym miłosierdziu. W łagiewnickim klasztorze Siostra Faustyna spędziła kilka lat swego życia i w nim zmarła. Łagiewnickie Sanktuarium tętni życiem duchowym i apostolskim. Jest nie tylko miejscem wielu objawień (ponad 280), jakie tutaj miała św. Siostra Faustyna, ale i cudów, o czym świadczą choćby wota w kaplicy czy tysiące listów złożonych w klasztornym archiwum. Przed łaskami słynącym obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny modlą się pielgrzymi ze wszystkich kontynentów

3. Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

Głównym obiektem Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" jest Sanktuarium św. Jana Pawła II, w skład którego wchodzi Kościół Dolny (Relikwii) i Kościół Górny. Relikwie Jana Pawła II otaczają dwoma pierścieniami kaplice, pomiędzy którymi znajduje się korytarz prowadzący dookoła świątyni. Pierwszy pierścień to siedem oratoriów (małych kaplic). Kaplice tworzące pierścień zewnętrzny są większe i jest ich pięć. Najważniejszą i najczęściej odwiedzaną jest tzw. kaplica kapłańska, gdzie umieszczono płytę z watykańskiego grobu Jana Pawła II - na niej położono relikwiarz w kształcie ewangeliarza z kroplą papieskiej krwi.

Wyjazd w dniu 28.09.2019. o godz. 7.00 - świetlica w Wielopolu.

Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota-przewodnika, bilety wstępu do miejsc objętych programem.

Dla dorosłych członków KGW Wielopole - 60 zł.
Dla młodzieży szkolnej - 80 zł
Dla pozostałych - 100 zł.

Zgłoszenia do wyczerpania wolnych miejsc przyjmuje kol. Teresa Borkowska tel. 660-467-552