Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Ferie z kręglami!

Data utworzenia: 22 styczeń 2019
21 stycznia 2019 r. Nasze Stowarzyszenie dla wszystkich chętnych, młodzieży tej starszej i tej mniejszej, zafundowało wyjazd do kręgielni. Zainteresowanie zabawą przerosło oczekiwania organizatorów - uczestniczyło w niej 28 osób. Zabawę zorganizowały Beata Turska i Agata Kurzydło przy niewielkim moim udziale.

Bowling (bo taka jest pierwotna nazwa tej dyscypliny sportu), od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce i w naszej małej Polsce - Wielopolu. Od dwóch lat organizujemy tą zabawę. Tym razem do dyspozycji mieliśmy trzy tory. Uczestnicy w trzech grupach zróżnicowanych wiekowo rozpoczęli rywalizację. Cóż to była za walka!!! - emocje, zwycięstwa, porażki, ale przede wszystkim ... wyśmienita zabawa ... Dla niektórych był to pierwszy wyjazd na kręgle, jednak z rozmów naszych zawodników wynikało, że z pewnością na kręgielnie jeszcze powrócą. By forma utrzymywała się na wysoki m poziome i dlatego, by organizm nie został nadmiernie wyeksploatowany uczestnicy zabawy uzupełnili kurczące się zapasy energię węglowodanami i białkiem, czyli pizzą.

Podczas powrotu do Wielopola nie było końca dyskusją na temat gry: omawiano wyniki, techniki rzutów i ułożenia ciała, walory torów i ... wspominano pyszną pizzę. Zapraszamy do galeri