Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Wiejski Festyn - relacja, zdjęcia

Data utworzenia: 21 sierpień 2019
Ale się działo!

10 sierpnia, po raz kolejny odbył się Festyn Wiejski zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką, przy współudziale Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielopole pod okiem Prezesa Pana Stefana Opalskiego i Koła Gospodyń Wiejskich pod kierownictwem Pani Teresy Borkowskiej.

Przybyli zaproszeni goście w osobach: Starosta Nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski, Radna Powiatu Nowosądeckiego Pani Barbara Szarota, Przewodniczący Rady Gminy Pan Wiesław Szołdrowski z Małżonką i Radny Gminy Chełmiec, Sołtys Wielogłów Pan Paweł Basta z Małżonką. Dużą radość zebranym sprawiło też pojawienie się Ks. Proboszcza Eugeniusza Mrożka z Parafii w Zabełczu.

Mieszkańcy młodsi i starsi stawili się tłumnie. Wszyscy podziwiali wystawę prac członkiń Koła Gospodyń Wiejskich i wystrój namiotów. Pierwsza część programu imprezy adresowana była głównie do dzieci i młodzieży. Przewidziano wiele atrakcji: konkursy, zabawy, malowanie twarzy, dmuchańce, jazda na kucykach. Częstowano lodami, cukierkami, popcornem. Wiele emocji wywołała rywalizacja przy dojeniu „krowy” zakończona rozdaniem nagród. Jak zwykle zachwyty wzbudziły występy młodych talentów: Gabrysi Popieli, Martyny i Natalii Majoch, Wiktorii Pałki oraz Dustina Ziółkowskiego. Podczas całej imprezy serwowano wiele różnorodnych potraw: na grillu pieczone były kiełbaski i kaszanka w kapuście, w kociołku grzała się egzotyczna potrawa, podawano podpłomyki i swojski chleb ze smalcem i ogórkiem, barszczyk z uszkami, pieczoną karkówkę, hot-dogi i duży wybór domowych ciast.

W drugiej części programu pojawił się, znany z poprzedniego roku, Kabaret Starszych Pań, a po nim na scenę wkroczyła rodzima rodzinna orkiestra. Tańczono tłumnie na parkiecie. Bawiących nie przestraszył pojawiający się okresowo deszcz, a nawet w późnych godzinach wieczornych rzęsista ulewa, która w opinii wielu osób spełniła tradycję i była swoistą atrakcją wieczoru. W strugach spływającej wody tańczono i bawiono się do północy. Mówi się, iż najstarsi ludzie nie pamiętają tak udanej zabawy.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i prowadzeniu tej imprezy. Osób tych było ponad 50. Z obawy, że kogoś pominę (czym sprawię zrozumiałą przykrość), nie wymienię ich tutaj. Podziękuję tu tylko głównym sponsorom:
- Panu Antoniemu Janikowi z Rodziną - za udostępnienie i przygotowanie terenu pod imprezę, wkład finansowy, rzeczowy i osobisty udział w przygotowaniu,
- Panu Sławomirowi Kaliszowi - za wyborny bigos,
- firmie "Koral" - za pyszne lody,
- Urzędowi Gminy Chełmiec - za estradę i dmuchańce,
- wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i serwowanie potraw, montaż i transport elementów konstrukcyjnych i wyposażenia namiotów, aranżację i wykonanie wystroju namiotów, przygotowanie i organizację zabaw i konkursów dla dzieci.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, a także uczestnikom za liczny udział i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Sołtys Wielopola
Aleksandra Opalska

Zapraszamy do galeri