Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL – systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe – kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

"Chochołów na sportowo i historycznie"

Data utworzenia: 19 październik 2022

Mieszkańcy Gminy Chełmiec, dzięki "społecznikom" z Wielopola skupionym przy Kole Gospodyń Wiejskich Wielopole byli na Podhalu w Chochołowie i tam … znowu wyśmienicie się bawili.

Wypad ten, zrealizowany był (i "delikatnie" współfinansowany) w ramach zadania publicznego wspieranego przez Gminę Chełmiec pn.: Wspieranie działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz profilaktyki i promocji zdrowia poprzez; wspieranie działań promujących zdrowy styl życia.

W ramach projektu 15.10.2022 r. odwiedziliśmy Chochołów - jedną z najpiękniejszych polskich wsi, znaną gównie ze swojej zabytkowej zabudowy czyli charakterystycznych dla Tatr drewnianych chałup i mniej znaną przez współczesnych bogatą historię, choćby: "Poruseństwa Chochołowskiego", czyli powstania z 1846 roku, krótkiego góralskiego wystąpienia zbrojnego przeciw Austrii w czasie Rewolucji Krakowskiej jako swoistej "przedmowy" dla Wiosny Ludów.

Jednak kwintesencją wycieczki był pobyt uczestników w "Chochołowskich Termach". Tam zarówno starsi i młodsi pluszcząc się w basenach pływackim i rekreacyjnych, jacuzzi, basenach zewnętrznych, ścianach wodnych, oraz huśtawkach wodnej wyśmienicie bawili się, a krzykom, piskom, śmiechom radości i zadowolenie nie było końca ...

Po "uczcie dla ducha" - wyczynach rekreacyjnych i sportowych, w drodze powrotnej, "zahaczyliśmy" o Nowy Targ. W karczmie stylizowanej na podhalańską, w podziemiach przykrytych kamiennym sklepieniem łukowym zjedliśmy "zasłużony" przepyszny obiad. By, po tym wspaniałym doświadczeniu, tym razem "dla ciała" ruszyć ku granicom Gminy.

W autobusie było gwarno i wesoło, co zdaniem koordynatora projektu - prezes KGW Wielopole, pani Grażyny Teresy Borkowskiej i kierownika wycieczki pana Ryszarda Łakomskiego oznaczało, że cel tego wypadu na Podhale został osiągnięty. Bo uczestnicy wycieczki "oderwali" się od "marazmu" i problemów codziennego życia, choć na chwile zapomnieli o troskach, "naładowali akumulatory", by od poniedziałku z dwojoną energią i łatwością przystąpić do pokonywania życiowych trudności.

Zapraszamy do galeri

Opracował:
Ryszard Łakomski