Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Rekordowy budżet gminy Chełmiec na 2018 rok, ponad 80 mln zł na inwestycje

Data utworzenia: 11 styczeń 2018
Tutaj publikujemy budżet Gminy Chełmiec na 2018 r. w formie zestawienia obejmującego planowane wydatki inwestycyjne w poszczególnych miejscowościach. Patrząc na rozdział środków finansowych przegłosowanych przez radnych Gminy Chełmiec, nasuwa się jeden wniosek, że radni postanowili inwestować przede wszystkim w wieś Chełmiec, że będą realizować przede wszystkim pomysły stworzenia ratusza, basenu, parkingu - jednym słowem - rynku "miasta", którym nie wiadomo czy i kiedy będzie Chełmiec. Ktoś na internetowej stronie gminy (niepodpisany) chwali się po sesji najwyższym uchwalonym budżetem, ale skromniutko pisze o różnicy między dochodami i wydatkami w wysokości 20 mln. zł., które trzeba będzie pokryć z pożyczek i kredytów, a później spłacić.

Czyż nie widać gigantomanii wójta? Czy kolejny basen, amfiteatr, ratusz i obserwatorium za 27 mln. to jest dokładnie to, czego mieszkańcy gminy oczekują? Czy rozkład inwestycji w gminie jest choć trochę zrównoważony?

Tego właśnie obawiali się m. in. mieszkańcy sołectwa Wielopole głosując gremialnie przeciw miastu Chełmiec. Czy takie też stanowisko państwo radni zajęliście przy głosowaniu nad ustanowieniem miasta Chełmiec?

Czy tak ogromne inwestycje w Chełmcu poczynione dzisiaj nie będą kosztować w niedalekiej przyszłości (utrzymanie, amortyzacja, remonty)?

Czy w Kunowie, Naściszowej, Klimkówce, Trzetrzewinie, Ubiadzie, Krasnem Potockiem, Biczycach Górnych, Niskowej, Wielopolu, Wielogłowach, Biczycach Dolnych, Woli Marcinkowickiej, Chomranicach, Dąbrowie, Januszowej i Boguszowej nie trzeba inwestować? Czy w tych miejscowościach są drogi dojazdowe do każdej posesji? Czy wszędzie są: kanalizacja, chodniki, pobocza, znaki drogowe na skrzyżowaniach, czy jest zapewnione szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców? Czy państwo radni przypadkiem nie zapomnieliście o ludziach starych i niepełnosprawnych w Waszych miejscowościach, którym też się coś należy? Czy na Waszym terenie nie rosną chaszcze przy drogach, czy jest uregulowana gospodarka wodna, drożne przepusty i oświetlenie?

Radni Gminy Chełmiec! Czy macie w ogóle wiedzę na ten temat?

Jesteśmy ciekawi co lub kto was inspiruje do tego, że odwróciliście się od swoich wsi? Skąd się wzięły te wasze priorytety? Czy na pewno najważniejszy jest ratusz i ta kula obok? Przecież Rada Gminy ma gdzie odbyć sesje, urzędnicy urzędują, a i wójt ma zgrabny gabinecik.

Nie oczekujemy odpowiedzi na te pytania, rozważcie je we własnych sumieniach i może wówczas zaczniecie działać przede wszystkim dla swoich wyborców!

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielopole