Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Zabawa Andrzejkowa - zdjęcia

Data utworzenia: 21 grudzień 2019
Spotkanie Andrzejkowe, które zorganizowane zostało wspólnie przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wielopole i Koła Gospodyń Wiejskich Wielopole w dniu 30 listopada 2019 r. w naszej świetlicy, rozpoczęło się od zabawy z dziećmi.

Kol. Grażyna Borkowska w skrócie opowiedziała historię zabawy Andrzejkowej i tradycji z nią związanych tj. o ścinaniu gałązek wiśni przez panienki w dniu św. Andrzeja i wkładaniu ich do wazonu z wodą, aby przekonać się czy jej wybranek jest jej bliski. Jeżeli gałązka wiśni zakwitała w dzień wigilijny, to znaczyło, że wybranek jest bliski sercu dziewczyny.

Kolejna historia andrzejkowa to zabawa z butami. Czyj but pierwszy wyszedł za drzwi pomieszczenia zabawy andrzejkowej, oznaczało szybkie zamążpójście czy ożenek posiadacza buta.

Ciekawa zabawa była z laniem wosku, gdzie każdy po jego wylaniu do misy z wodą i ostudzeniu, odczytywał na ścianie cień odlewu woskowego tj. co widzi i co tej osobie wróży w najbliższym roku, np. podróże, księżniczkę i podobne.

Spotkanie andrzejkowe przebiegało w radosnej atmosferze przy kawie, herbatce, ciastach , pieczonych podpłomykach i swojskim chlebie upieczonym przez kol. Marysię Fałowską. Podczas degustowania domowych specjałów, panie z KGW przybliżyły dzieciom i młodzieży proces pieczenia podpłomyków i chleba.

Dzięki kol. Janowi Fecko uczestnicy mieli okazję częstowania się ekologicznymi jabłuszkami „z uśmiechem” i naturalnym sokiem jabłkowym.

O oprawę muzyczną i śpiew karaoke zadbał kol. Michał Opalski, czym uświetnił wspaniały wspólny śpiew dorosłych.

Komentarz i zdjęcia: Grażyna Borkowska i Michał Opalski

Zapraszamy do galeri zdjęć.